GTŠ Rijeka

Građevinska Tehnička Škola Rijeka

Početna stranicaCalendarGalleryFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2

NDH
1. Da
40%
 40% [ 2 ]
2. Ne
60%
 60% [ 3 ]
Ukupno glasova : 5

Autor/icaPoruka
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba

Female
Broj postova : 8
Registration date : 23.11.2008

PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   1/12/2008, 17:00

el presidente je napisao/la:
Upravo si zajebo cijelu raspravu. Jel ko ovdje sta tebi napisao? Sta seres k... k....
Vlatko Maček 1941, je zatvoren u koncentracijski logor Jasenovac. To je tebi kućni pritvor?????????????????????????????????????????
Tek 42. su ga prebacili u kućni pritvor kad su vidjeli da bi im podrška i suradnja sa HSS-om bila od velike podrške.
Ja bi tebe tako kućno pritvorio pa bi te vidjeo onda.
Ja copy pastam činjenice, dok ti pišeš neargumentirane gluposti. Sve što sam kopirano pod navodnim je znakovima.
On je pobjego u Francusku, pa u SAD. On je, za razliku od nekih iz SAD, vani uspio očuvati HSS. I on je morao pobjeći iz hr, jer je hr bila sjebana zbog sranja koja je Pavelić napravio.
Mačekovi posmrtni ostatci položeni su na Mirogoju. U spomen na njegovu ličnost. Gdje je Pavelić pokopan?

Cuj, samo jos stavi aureolu svom Vladku Maceku iznad glave ...
Tocno je da je on bio i u Jasenovcu i u kucnom pritvoru, ali predstavljao je konkurenciju i samim tim opasnost, bio je hm nesto poput "nepodobnog" u Yu.
Naravno, sve je to bila nepravda, ali sam podatak da je nakon WWII Vladko Macek dobivao financijsku potporu od strane ustaskih emigranata u cilju promicanja i zastupanja njihovih interesa, onda stvarno ...
I jedan podatak: mislim da je tek prije dvije-tri godine vracena imovina u Cro, odnosno nasljedstvo Visnji Pavelic, koja nije ni kriva ni duzna zbog ocevih zlocina.

Cro ionako ima dosta neprilika zbog "proustaskih pothvata i izjava", jasno da bi vlast unistila svoju reputaciju za EU Cool samo jednim proustaskim istupom!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
RexCroatorum925
Admin
Admin

Male
Broj postova : 170
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   17/1/2009, 16:07

Šilo__The Brain je napisao/la:
ali bitno je i to da nije tamo išla hrvatska vojska već i nevini ljudi koji nisu imali veze s ustašama ni partizanima.
Oni su tamo bježali iz neznam ni ja koji strahova.
A nebi se baš složio da je pobijeno jako velikih 200.000 hrvata, a ako i je onda to nije bila samo vojska NDH.

prema Austrijskoj granici je krenulo 160 000 vojnika NDH i 400 000 civila...prvotni plan je bio branit Zagreb, ali se od toga odustalo radi moguceg unistenja naseg glavnog grada...

narod tamo nije bjezo vec je se povlacio...nekoliko zarobljenih engleskih zrakoplovaca odletili su u smjeru sjeverne italije sa nekim ustaskim duznosnicima radi dogovora o predaji...taj narod koji je kreno prema autriji nije imo namjeru vise zivi u jugi...trazilo se da se njima osigura smjestaj bilo di u Europi, ali to nije postigurno...

na samoj Austrijskoj granici, Tito je preko Staljina naredio Bugarima da nedaju koloni prijec granicu....po koloni je danonocno tukla arteljerija...

dok su patzizani s jugu i jugozapada napadali kolonu, odvajali po nekoliko tisuca ljudi i odma ubijali...vojsna NDH branila je Hrvatske civile sto je vise mogla...nije uzalud palo 5 000 partizana u skukobu sa vojskom NDH...

kad su pratizani zatvorili put za prijec Austrijsku granicu vojska NDH izvrsila je ofenzivu i odbacila partizane nekoliko kilometara da civili mogu nesmetano se predat britancima...

predaja je zakazala od strane britanaca...jedan britanski casih nedje 80.-ih godina na radiju je reko...STID ME JE, NOSIM IH NA DUSI

i nije pobijeno 200 000, vec sigurno vise....dosad je pronadjeno 1700 masovnih grobnica, zrtve se jos racunaju...
po titinim knjigama iz kojih su dica ucili u skoli pisala je brojka od 20 000 stradalih i to vecinom u okrsajima vojske...neznam jeli smjesno ili zalosno...

"zloglasna" Crna Legija o kojoj su se posljeratne knjige nalajale....cojek misli da je to Bog zna sta...to vam je zapravo najslavnija vojna jedinica u Hrvatskoj povjesti...vojna jedinica koja nije ni jednu bitku izgubila, vojna jednica koja je uvjek bila PRVA U NAPADU I ZADNJA U POVLACENJU...vojna jedinica koje su se cetnici i partizani bojali ko crnog vraga....medju njima su se pricale price da metak zaobilazi Juru Francetica, bomba koja je bacene u blizini njega ne puca...Jure Francetic je bio zapovjednik Crne Legije i on je sa svojim suborcima uvjek bio na prvoj crti i uvjek prvi napado..u cast njega i Crne Legije napisana je pjesma Evo zore evo dana...
jedan pisac iz Goradza pise...dok su partizani i cetnici ostrili nozeve i cistili puske Crna Legija Jure Francetica je u vojarnoj molila Boga...

od moga dida kum je iso sve do bleiburga i nazad...tamo nedje 1975. dospio je na sud zbog neke sume....sudac ga je pito...jesi bio u neprijateljskoj vojsci...jesam...jesi bio kod dravograda tog i tog datuma...jesam...jesi se dobrovoljno javio za strijeljanje 6 partizana...jesam....i ovaj mu kaze: ja sam bio jedan od tih 6, mores uzet drzavne sume kolko oces nemore ti niko nista...

reko sam da je tema za mene zavrsena al...nesto te goni da pises...
ZIVJELA
Herceg Bosna

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2