GTŠ Rijeka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GTŠ Rijeka

Građevinska Tehnička Škola Rijeka
 
Početna stranicaGalleryLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next

NDH
1. Da
Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_vote_lcap40%Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_vote_rcap
 40% [ 2 ]
2. Ne
Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_vote_lcap60%Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_vote_rcap
 60% [ 3 ]
Ukupno glasova : 5
 
Poll closed

Autor/icaPoruka
Šilo__The Brain
Admin
Admin
Šilo__The Brain


Broj postova : 57
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 01:46

ja sam protiv jednog i drugog iz sljedećih razloga :
1.nije bila nezavisna
2.nije bila hrvatska
3.nije bila cjelovita
4.bila je zločinačka
5.protiv svih ljudskih prava
6.itd.
[Vrh] Go down
ZoX
Admin
Admin
ZoX


Male
Broj postova : 136
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 01:54

Šilo__The Brain je napisao/la:
ja sam protiv jednog i drugog iz sljedećih razloga :
1.nije bila nezavisna
2.nije bila hrvatska
3.nije bila cjelovita
4.bila je zločinačka
5.protiv svih ljudskih prava
6.itd.

POTPISUJEM Neutral
[Vrh] Go down
https://gtsri.forumcroatian.com
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 03:57

Šilo__The Brain je napisao/la:
ja sam protiv jednog i drugog iz sljedećih razloga :
1.nije bila nezavisna
2.nije bila hrvatska
3.nije bila cjelovita
4.bila je zločinačka
5.protiv svih ljudskih prava
6.itd.

ti si zato sto sazaljevas Maria...Wink

1. po ustavu bila nezavisna, to sto se hitler mjeso moremo usporedit ko ameriku i irak
2. ne kuzim sta si tio rec, mozda to da je u tom sastavu bio teritorij BiH
3. nije ni danasnja drzava, di je istocni srijem i boka kotorska, di je BiH, sve su to povjesni hrvatski teritoriji
4. bila je, u to vrime nema te zemlje koja nije bila, cast izuzetcima, tj. neutralnim zemljama
5. u 2. sv. ratu postojale su 2 strane, ko je bio protiv te strane a na njihovom teritoriju nije ga bilo i jasno...
6. itd.

nisam nacionalista, svakog postujem i svojim se ponosim...

Uzasna je zabluda svakog onog tko misli da ce se hrvatski narod otudjiti svome hrvatskom imenu i svojoj hrvatskoj narodnoj osebujnosti, on se nikada nece pretvoriti u neki jugoslovenski narod.
Dr.Ante Pavelic
Bog & Hrvati
Za Dom Spremni
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 04:00

el presidente je napisao/la:
Godine 1941. Pavelić je posjetio Mussolinija i Hitlera (u razna vremena i u odvojenim posjetima). Konačni rezultat je bio uspostava NDH kao njemačko-talijanskoga protektorata s ograničenom suverenošću.Hrvatska je imala vlastiti sabor, valutu, te u početku strogo ograničenu vojsku koja je vremenom rasla kako se razbuktavao rat u bivšoj Jugoslaviji. S obzirom da je Italija inzistirala na izvršenju Rapalskih Ugovora sklopljenih 1920.g. (u Rapallu, Italija), između Kraljevine Jugoslavije i Italije po kojemu je Kraljevina Jugoslavija galantno prepustila Italiji Istru, dio Hrvatske obale, otoke te grad Zadar, Pavelić je bio prisiljen potpisati Rimske ugovore kojima je u Rappalu dogovoren hrvatski teritorij prepušten Italiji. Sto mu je kasnije pripisivano kao nacionalna izdaja.

Oni koji ne misle ozbilno pisat o ovom, nego se zaj....., neka si ne gube vrijeme jer ce im postovi biti izbrisani

svi kad krenu o Pavelicu krenu od 1941...to je krivo...treba Pavelica sagledati kroz njegovo cjelo politicno djelovanje...
Cojek koji se borio za neovisnost i slavu Hrvatskog naroda ne moze bit zlocinac ili izdajica...
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba



Female
Broj postova : 8
Age : 32
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 15:11

Tesko je samo reci da ili ne NDH i Pavelicu ...
Potrebno je sagledati obje strane medalje i drzati se podalje od titoistickih izmisljotina kojima su Hrvati trovani godinama.
Samo politicko djelovanje Ante Pavelica prije osnutka NDH tezilo je jednom plemenitom cilju, a to je hrvatska samostalnost.
Bilo je jasno da cilj moze postici jedino ako "koalira" sa Njemackom i Italijom ...
Nijemcima je Pavelic bio druga opcija.
Oni su htjeli Vladka Maceka, ali on je to odbio zbog sumnje u pobjedu fasistickih zemalja, pa je kocka pala na Antu Pavelica, odlucnog da uspostavi drzavu i tesko docekanu hrvatsku slobodu.
Medjutim, ta hrvatska sloboda je bila itekako ogranicena.
Ante Pavelic se borio za neovisnost i slavu hrvatskog naroda, ali pritom nije birao sredstva, sto znaci da - put u pakao poplocan je dobrim namjerama. Rolling Eyes
A za prostore "prepustene" Italiji ...
Tipicna komunjarska izmisljotina.
Ako sagledamo situaciju, moze se zdravorazumski zakljuciti da se tu nije radilo o prepustanju teritorija, vec o prisili.
U doba potpisivanja Rimskih Ugovora, Italija je na podrucju NDH imala ogroman broj vojnika, a NDH je tek nastala. Njemacka je odlucila
ne pacati se u tu stvar, prvenstveno jer tu nije imala koristi glede teritorija, a i jer jednostavno nije zeljela ulaziti u konflikte sa saveznicom.
NDH je ponovno vratila oteti teritorij 1943.
Dalje, bio je rat.
U ratu i ljubavi nema pravila. Wink
Ionako fasisticki i komunisticki zlocini imaju razlike. U imenu.
Najvise zamjeram Anti Pavelicu ponizavajuci bijeg u Argentinu, i za njega i za sve Hrvate.
No, on je i u emigraciji zadavao dosta muka komunjarama, osnivao je hrvatske politicke organizacije, tako da ga je UDBA morala danonocno juriti, dok ga jednom nije atentirala, tako da je umro dijelom od posljedica atentata, daleko od domovine.
[Vrh] Go down
ZoX
Admin
Admin
ZoX


Male
Broj postova : 136
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 15:23

Stari moj.... Very Happy
[Vrh] Go down
https://gtsri.forumcroatian.com
Šilo__The Brain
Admin
Admin
Šilo__The Brain


Broj postova : 57
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 15:47

Ante Pavelic se borio za neovisnost i slavu hrvatskog naroda, ali pritom nije birao sredstva.......

Ako je suradnja s četnicima samo kako bi se suzbio otpor partizana tadašnjim okupatorima pozitivna stvar i borba za neovisnošću onda ću se i ja složit s time.
A da ne govorim o broju poklanih i poslanih u logore, od židova, roma(ili ti cigana), srba pa čak i veliki broj hrvata!!!!!!!!
[Vrh] Go down
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:05

da, borio se je...

Hrvatska Stranka Prava je konzervatisticka stranka, stranka krajnje Hrvatske desnice...
nacela stranke ostala suostala ista, Hrvatksa do svoje samostalnosti moze samo silom...sjeti se Rakovacke bune, i usporedi s Velebitskim ustankom...
jedno od glavni parola stranke jos za zivota Starcevica bila je Bog & Hrvati, time mores zakljucit da je HSP podrzava antiklerikizam, za vrime NDH katolica crkva dobiva najveca prava odkad je Hrvatske, sto mislim da je to u redu, po danasnjim anketama HR narod najvise viruje bas Crkvi...
da Srbe smatra time cime si napiso imo je razloga...
za 6 dana ce 80. obljetnica prosinackih zrtava...samo 5 dana nakon ulaska Hrvatkse u Kraljevinu SHS srpske vlasti izvrsavaju krvoprlolice nad Hrvatskim Domobranima...takih primjeta imas kolko oces...ljudi su premlacivani, velika vecina drzavnih slubenika i vojnik cinovnika bila su srbi, sto je neprihvatljivo za drzavu di su 35-40% cinili Hrvati....

da, vecina Hrvata '40-ih godina pozdravlja osnivanje NDH, sto se moze drugo ocekivat od naroda koji punih 839 godina nije imo svoju drzavu...

nakon osnutka NDH Pavelic postaja Hitlerov pijun koji nije vise nista mogo ucinit za boljitak NDH...tako da Pavelic ne uvodi rezim, vec samo copy paste od Hitletovih ludih zakona...
posto je Reich pao par dana prije NDH, Pavelic ukida vecinu tih Hitlerovih zakona...
sama Paveliceva zena bila je zidovka...
u to vrime Treci Reich je vlado od sjevernog ledenog mora, sve do Alpi, od Moske i Kavkaza do Atlanskog ocenana...

Ulaskom NDH u savez s Njemcima i Talijanima Hrvatska biva postedjenja daljnjih granatiranja i zracnih napada...

kolko mnogi po toj drzavi lajali i srali, ta je drzava velikoj vecini Hrvata na ponos...kada se igraju neki sportsi dogadjaji, niko nikad nije izvjesio petokraku, vec nesto drugo...

Pavelic nakon pada NDH bjezi u Argentinu, i tu mu zamjeram...da je pogino na Bleibirgu danas bi ga sigurno drugacije gledali...

Nesto puno puno puno gore zbilo se nakon NDH, za sto danas jos niko nije odgovaro...200 000 Hrvata pobijenih na Bleigurgu i na Kriznom putu od Vardara pa do Triglava, od Đerdapa pa do Jadrana...


Zadnja promjena: RexCroatorum925; 30/11/2008, 16:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba



Female
Broj postova : 8
Age : 32
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:08

.... Tako da je put u pakao poplocan dobrim namjerama!

Haha ... Taj 2. svjetski rat bih nazvala spletkom svjetskih razmjera!
Zasto te cudi cinjenica da je Pavelic suradjivao sa cetnicima?
Cilj im je u sustini bio isti - borba protiv partizana.
Iako se na kraju ispostavilo da cetnici ipak ne postuju dogovore Cool , bitka
na Lijevca-Polju, Pavle Djurisic, etc ...

Nije bilo bitno tko si i sto si, vec samo koju ideologiju slijedis!
Naprimjer, jedan od najblizih ljudi Drazena Mihajlovica bio je Hrvat!
Hrvati komunisti nisu bili podobni, pa su isli u Jasenovac,
na Srbima je ionako bio pik, a Romi i Zidovi su bili
sastavni dio Hitlerove rasisticke osnove.
[Vrh] Go down
Šilo__The Brain
Admin
Admin
Šilo__The Brain


Broj postova : 57
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:14

Koliko ja mogu primjetit tu još niko nije hvalio Tita ni bivšu jugu niti je osporavao njihove zločine.
A koliko ja znam na blajburgu nisu samo pobijeni hrvati, bilo je tu i jako puno srba o kojima se uopće ne govori.
Na tom istom blajburgu pobijeno ja strašno puno nevinih žrtava.
A mislim da bi ih bilo puno manje da neki ljudi nisu tamo bježali iz svog neznanja.
[Vrh] Go down
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:18

Šilo__The Brain je napisao/la:
Ante Pavelic se borio za neovisnost i slavu hrvatskog naroda, ali pritom nije birao sredstva.......

Ako je suradnja s četnicima samo kako bi se suzbio otpor partizana tadašnjim okupatorima pozitivna stvar i borba za neovisnošću onda ću se i ja složit s time.
A da ne govorim o broju poklanih i poslanih u logore, od židova, roma(ili ti cigana), srba pa čak i veliki broj hrvata!!!!!!!!

silo, nisam znao da si tako osjecajan...Wink
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:29

Šilo__The Brain je napisao/la:
Koliko ja mogu primjetit tu još niko nije hvalio Tita ni bivšu jugu niti je osporavao njihove zločine.
A koliko ja znam na blajburgu nisu samo pobijeni hrvati, bilo je tu i jako puno srba o kojima se uopće ne govori.
Na tom istom blajburgu pobijeno ja strašno puno nevinih žrtava.
A mislim da bi ih bilo puno manje da neki ljudi nisu tamo bježali iz svog neznanja.

ti srbi koji su isli s vojskom NDH na prelazu Austrijske granice skinuli su kokarde i stavili partizanske sajkace...

dolaskom na Bleigurg ustaski general (zaboravio prezime) ishoduje predaju saveznicima...saveznici krse taj dogovor i desava se najveci masakr u povijesti Hrvata....
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba



Female
Broj postova : 8
Age : 32
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:33

Šilo__The Brain je napisao/la:
Koliko ja mogu primjetit tu još niko nije hvalio Tita ni bivšu jugu niti je osporavao njihove zločine.
A koliko ja znam na blajburgu nisu samo pobijeni hrvati, bilo je tu i jako puno srba o kojima se uopće ne govori.
Na tom istom blajburgu pobijeno ja strašno puno nevinih žrtava.
A mislim da bi ih bilo puno manje da neki ljudi nisu tamo bježali iz svog neznanja.

Tema nije Tito/Juga. Wink
Tita se moze pohvalit' jedino za danasnje hrvatske granice i
vjesto titranje izmedju istoka i zapada.
Cinjenica je da,nazalost,postoji jos uvijek veeeeliki broj neistrazenih partizanskih zlocina, kako u tijeku rata, tako i poslije rata.
Odnosno, za neke se i znalo, ali bili su "drzavna tajna" kao napr. jama Jazovka, pokolj koji se zbio upravo poslije rata, partizanskim ulaskom u Zagreb.
Bleiburg je takodjer zlocin poslije rata, vjerovatno ne stopostotna homogena nacionalna struktura. Wink
Bilo je tu i neki broj belogardejaca i cetnika Sekule Drljevica ...
Osim vojske, pred osvetnickim partizanskim raljama bjezali su i civili u nadi da ce im saveznici pruziti utociste ...
[Vrh] Go down
Šilo__The Brain
Admin
Admin
Šilo__The Brain


Broj postova : 57
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:33

ali bitno je i to da nije tamo išla hrvatska vojska već i nevini ljudi koji nisu imali veze s ustašama ni partizanima.
Oni su tamo bježali iz neznam ni ja koji strahova.
A nebi se baš složio da je pobijeno jako velikih 200.000 hrvata, a ako i je onda to nije bila samo vojska NDH.
[Vrh] Go down
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba



Female
Broj postova : 8
Age : 32
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:34

RexCroatorum925 je napisao/la:
Šilo__The Brain je napisao/la:
Koliko ja mogu primjetit tu još niko nije hvalio Tita ni bivšu jugu niti je osporavao njihove zločine.
A koliko ja znam na blajburgu nisu samo pobijeni hrvati, bilo je tu i jako puno srba o kojima se uopće ne govori.
Na tom istom blajburgu pobijeno ja strašno puno nevinih žrtava.
A mislim da bi ih bilo puno manje da neki ljudi nisu tamo bježali iz svog neznanja.

ti srbi koji su isli s vojskom NDH na prelazu Austrijske granice skinuli su kokarde i stavili partizanske sajkace...

dolaskom na Bleigurg ustaski general (zaboravio prezime) ishoduje predaju saveznicima...saveznici krse taj dogovor i desava se najveci masakr u povijesti Hrvata....

General Herencic Wink
[Vrh] Go down
ReginaCroatorum925
Mala beba
Mala beba



Female
Broj postova : 8
Age : 32
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 16:45

el presidente je napisao/la:
Citat :
Najvise zamjeram Anti Pavelicu ponizavajuci bijeg u Argentinu, i za njega i za sve Hrvate.
Napisao u postu iznad.
Ne znam bas koliko je muka i kome izazivao iz Argentine. Trudio se, istina. Godine 1959. osnovao je Hrvatski oslobodilački pokret, ali nije mao gotovo nikakvu podršku svojih pristaša.
Između ostalog Pavelić je u NDH uspostavio i diktaturu. A to puno govori o njemu samom.
Pred kraj rata Pavelić je upao u bizarne političke kombinacije s četničkim vođom Dražom Mihailovićem (bizarno, znajući da je Pavelić bio odgovoran za pokolje i progone Srba) i slovenskim političarom Lavom Rupnikom. Šta kažete na to?
Htio je neovisnu Hrvatsku, a petljao je sa Hitlerom, Mussolinijem i četnicima???
Hrvati su silno željeli slom Juge, a šta su dobili s tim???
Dobili su najmračnije doba Hrvatske povijesti.

Pavelić je indirektnio kriv i za pokolje nad Hrvatima u Bleiburgu, Dravogradu i okolini.

Da nije nikom izazivao muke, UDBA bi pustila Pedra da zivi u miru u Argentini Cool
Citala sam knjigu "Tajni rat UDBE protiv hrvatskog iseljenistva" u kojoj postoje informacije o sve i jednoj iseljenickoj politickoj organizaciji, i HOP, vjeruj mi, nije bio prikazan u takvom jadnom svjetlu. Wink
NDH je bila u savezu sa fasistickim zemljama, po uzoru na njih stvarala je svoju neku drzavnost.
Banalan primjer je Poglavnik (Hitler je bio Führer, Mussolini Duce ...), a i oblik vladavine je bila diktatura, iako bih ja radije rekla totalitarizam.
Pavelic-Mihajlovic-Rupnik su imali antikomunisticki cilj.
Ljute protivnike povezivala je ideoloska crta. Cool
Hrvati su zeljeli slom Juge, a dobili najmracnije doba hr povijesti.
Hrvati su zeljeli slom NDH pa su dobili jos crnje povijesno doba. Wink
[Vrh] Go down
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:02

Šilo__The Brain je napisao/la:
ali bitno je i to da nije tamo išla hrvatska vojska već i nevini ljudi koji nisu imali veze s ustašama ni partizanima.
Oni su tamo bježali iz neznam ni ja koji strahova.
A nebi se baš složio da je pobijeno jako velikih 200.000 hrvata, a ako i je onda to nije bila samo vojska NDH.

ko je napiso da je to bila vojska NDH?


na samom Bleiburgu stradalo je 40 000-50 000, dok na cijelom Kriznom Putu 200 000, ako znate vi neki sta je uopce Krizni Put?
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:07

el presidente je napisao/la:
Još crnije mračno doba izazvao je upravo NDH.
Kvaternikov proglas:
"Hrvatski narode! Božja providnost i volja našeg saveznika, te mukotrpna višestoljetna borba hrvatskog naroda i velika požrtvovnost našeg poglavnika dr. Ante Pavelića, te ustaškog pokreta u zemlji i inozemstvu, odredili su da danas pred dan uskrsnuća Božjeg sina uskrsne i naša Nezavisna Država Hrvatska.
Pozivam sve Hrvate, u kojem god mjestu oni bili, a naročito sve časnike, podčasnike i momčad cjelokupne oružane snage i javne sigurnosti, da drže najveći red i da svi smjesta prijave zapovjedništvu oružane snage u Zagrebu mjesto gdje se nalaze, te da cijela oružana snaga smjesta položi zakletvu vjernosti Nezavisnoj Državi Hrvatskoj i njenom poglavniku. Cjelokupnu vlast i zapovjedništvo cjelokupne oružane snage preuzeo sam danas kao opunomoćenik poglavnika.
Bog i Hrvati! Za dom spremni!".
10.travnja.1941. Kvaternik je uspostavio NDH u 16 sati preko radija.
Njemačke trupe ušle su u Zagreb sat vremena poslije.
Toliko o neovisnoj Hrvatskoj.
I još nešto, jedina polusvijetla točka u NDH bio je Vlatko Maček, koji je bio zatvoren od strane Pavelića.

Vjeko, de nesto svoje sto znas, nemoj samo copy paste...taj sam teks znao napamet, al zaboravi se...

Odlika takog politickog sistema je da se zatvore svi politicki protivnici...
Macek je bio u kucnom pritvoru di mi nije niceg falilo, kasnije je pobjego zajedno sa Poglavnikom i visim vodstvom NDH...
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:36

Pavelic je pokopan u Madridu.

U Madridu grobnica od zlata, tu pociva vodja svih Hrvata.

P.S.

posto si Admin, trebo bi nam bit uzor, a ne tako izljetat s teskim rijecima!
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:48

e moj Vjeko, kad je Pavelic dizo Beograd na noge...

zbog takih govora biva i osudjen na smrt...samo zato sto nije dao na svoje...

ti ako si protiv Pavelica, automatski si jednim djelom i za veliko srpsku hegemoniju....
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
GAŠO
Mala beba
Mala beba
GAŠO


Male
Broj postova : 9
Age : 33
Registration date : 25.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:53

Stari moj... vi niste normalni... STA je vama u glavi???
[Vrh] Go down
Šilo__The Brain
Admin
Admin
Šilo__The Brain


Broj postova : 57
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 20:59

Ivo moj takve su optužbe padale i u vrjeme komunizma, kad su ljudi koji su išta rekli protiv sustava bili proglašavani infombirovcima i protivnicima države.
A ti si veliki protivnik tog sustava a koristiš se istim optužbama.
[Vrh] Go down
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 21:46

GAŠO je napisao/la:
Stari moj... vi niste normalni... STA je vama u glavi???

najbolji post u ovoj temi...Wink
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
RexCroatorum925
Admin
Admin
RexCroatorum925


Male
Broj postova : 170
Age : 33
Lokacija : Kraljevski Grad Jajce
Posao/hoby : Hajduk, Hajduk i samo Hajduk
Registration date : 23.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime30/11/2008, 23:04

hehe

nije do, nego ne zelim kvarit nas dobar odnos zbog ovako glupih tema...

davno sam ja tu literaturu procucio, davno...

dovoljno je da ti uploudam jedan video i da ti dam sve odgovore na ta tvoja pitanja...
[Vrh] Go down
http://www.pougarje.de
ZoX
Admin
Admin
ZoX


Male
Broj postova : 136
Age : 33
Registration date : 22.11.2008

Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime1/12/2008, 13:07

el presidente je napisao/la:
Luka, nama u glavi nije trava, pa mozemo pisat o ovakvim stvarima. Laughing

lol! lol! lol! lol! lol! Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? 138292 Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? 138292 Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? 522603 Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? 522603
[Vrh] Go down
https://gtsri.forumcroatian.com
Sponsored content





Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? Empty
PostajNaslov: Re: Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?   Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ante Pavelić/NDH, da ili ne , zašto?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Airsoft i zašto je tako privlačan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
GTŠ Rijeka :: Politika i gospodarstvo :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: